Używaj zestawu słuchawkowego podczas ćwiczeń

Jeśli ćwiczenia wydają ci się nudne – zacznij ćwiczyć w słuchawkach! Używanie słuchawek znacznie poprawi twoje samopoczucie i staniesz się skuteczniejszy podczas ćwiczeń.

Naprawdę, udowodniono to naukowo. Udowodniono, że osoba słuchająca muzyki podczas ćwiczeń ma średnio 50% lepsze wyniki od tej, która nie słucha niczego. Muzyka najwyraźniej zwiększa ogólną sprawność fizyczną osoby ćwiczącej. Dlatego radzimy zaopatrzyć się w porządne słuchawki, które będą nam służyć przez długie lata i które przetrwają z nami wiele sezonów ćwiczeń. Jednak jakie słuchawki kupić aby były one dobre dla sportowca?

Dobre słuchawki sportowe powinny przede wszystkim być małe i dobrze trzymać się uszu. Dlaczego? Albowiem dlatego, że każde sportowe słuchawki muszą być małe. Duże słuchawki bardzo przeszkadzały by w ćwiczeniach. Wyobraźcie sobie biegacza z wielkimi zamkniętymi słuchawkami. Nie ma takiej opcji aby biegać  i naraz mieć na sobie duże słuchawki. Teraz druga sprawa – trzymanie się słuchawek. Słuchawki sportowe koniecznie muszą przylegać stabilnie do ucha. W zwykłych nie ma takiej potrzeby. Zwykły sprzęt muzyczny może swobodnie przylegać do naszych uszu. Sportowy natomiast musi zawierać specjalne zaczepy na uszy lub inne rozwiązania, które pozwalają trzymać się ucha nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Dlatego w dzisiejszym poście polecamy słuchawki, których sami używamy do naszych ćwiczeń. Osobiście używamy słuchawek. Są one bardzo mało i wyjątkowo dobrze przylegają do uszu. Dodatkowo cechują się tym, co lubimy najbardziej – posiadają świetną jakość dźwięku. Dźwięk w tych słuchawkach jest naprawdę wyjątkowy. Ewentualnie możemy jeszcze wybrać, te też są bardzo fajne, korzysta z nich nasz redaktor i bardzo sobie je chwali. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam w doborze sprzętu grającego do ćwiczeń.

Życzymy miłych chwil spędzonych z muzyką!

One thought on “Używaj zestawu słuchawkowego podczas ćwiczeń

  1. Dobra metoda dla początkujących, która pozwala wyczuć rytm muzyki podczas ćwiczeń. Skraca też odczuwanie czasu ćwiczeń gdy słuchamy muzyki, którą lubimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *