Dobra dieta podstawą wszystkiego

peanut-butter-684021_640Chcesz poprawić wygląd swojej sylwetki? Musisz się dobrze odżywiać. Chcesz schudnąć? Musisz się dobrze odżywiać. Chcesz zwiększyć masę mięśniową? Również musisz się dobrze odżywiać. Jak widać, dobre odżywianie to podstawa wszystkiego, całego działania. Dlatego nie warto ignorować naszej diety. Bo to od niej wszystko się zaczyna.

To, co jemy bardzo mocno wpływa na każdy aspekt naszego życia. Większość osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale tak jest. Tak właśnie jest. Dlatego musimy skupić się na diecie, jako na celu numer jeden w naszym życiu. Bo to dieta determinuje nasze późniejsze sukcesy. To ona mówi, czy odniesiemy w przyszłości sukces czy nie. To przez dietę mamy motywację lub jej brak. Bo dieta dostarcza organizmowi niezbędnych składników mineralnych. Jeśli dieta jest dobra, wszystko działa w porządku. Organizm dostaje wszystko to, czego potrzebuje i funkcjonuje prawidłowo.

Z kolei jeśli nasza dieta jest nieprawidłowa, wówczas nasz organizm dostaje za mało któregoś ze składników odżywczych. I zaczyna się robić problem. Nasze ciało się rozregulowuje i pojawiają się liczne negatywne symptomy. Symptomy te różnią się w zależności od składnika, którego brakuje. Mogą  być one somatyczne, czyli typowo cielesny. Na przykład podskakuje nam oko lub mamy skurcze gdy brakuje nam magnezu. Somatyczne objawy nie są jeszcze takie groźne. Dużo gorsze są objawy psychiczne. Objawy psychiczne to takie, w wyniku których niedobór jakiegoś składnika przekłada się na funkcjonowanie psychiczne człowieka. Jeszcze do niedawna uważano to za nieprawdę. Sądzono, że jedzenie w żaden sposób nie wpływa na to jak się czujemy i co robimy. Ten pogląd okazał się nieprawdą.

Nasza dieta odgrywa krytyczną rolę w kontroli naszych stanów emocjonalnych i samopoczucia. Dieta bardzo silnie wpływa na to jak się czujemy i jak działamy. Najnowsze badania dowodzą, ze wiele zwyczajnych składników, z którymi mamy codzienną styczność, bardzo silnie wpływa na naszą psychikę. Dla przykładu, taki cukier. Zwykły cukier biały. Najnowsze badania wskazują, że w dużych ilościach ma on działanie wywołujące stany depresyjne.

Dlatego trzeba bardzo uważać na to co się je. Parę dni złej diety i wpadniemy przez to w zły nastrój. Zły nastrój będzie skutkował tym, ze na przykład nie będzie nam się chciało nic robić, będziemy agresywni, apatyczni, bez sił do działania. Będzie to miało krytyczny wpływ na nasze życie. Dlatego tak ważne jest stosowanie zbilansowanej diety dostarczającej wszystkie potrzebne substancje odżywcze. Tylko wtedy będziemy mogli  normalnie funkcjonować i wykorzystywać w pełni swój potencjał. Radzę więc abyście zwracali większą uwagę na to, co jecie i uważali aby dostarczyć swemu ciału tego, czego potrzebuje. W przeciwnym wypadku nasz organizm sam się upomni o potrzebne mu produkty, jednak będzie wtedy za późno.

2 thoughts on “Dobra dieta podstawą wszystkiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *