Siłownia bez gotówki

physiotherapy-595529_640 (1)Siłownie są coraz popularniejszymi miejscami do spędzania czasu. Wiele osób, postanawiając zrobić coś ze swoją sylwetką zaczyna ćwiczyć na siłowni i poprawiać swoją formę. Jest to bardzo mądre posunięcie, zważywszy na to, że jest to inwestycja w samego siebie. Nie musimy wydawać wiele gotówki, a opłata za wejście na siłownię z pewnością nam się zwróci.

Co ciekawe, z uwagi na rosnącą popularność, właściciele siłowni starają się zrobić z nich jak najbardziej dochodowy biznes. Oznacza to, że siłownie są coraz bardziej nastawione na osiąganie zysku i przynoszenie jak największego dochodu. W tym artykule opiszemy parę działań, jakie są podejmowane przez siłownie w celu osiągnięcia ich celów. Przede wszystkim są to: Płatności bezgotówkowe za karnet na siłownię. W większości siłowni nie ma już opcji płatności gotówką. Teraz płaci się poprzez kartę płatniczą. Opłaty za siłownię są automatycznie z niej ściągane.

Niektóre siłownie wymagają podania nie tylko numeru karty i płatności pinem, ale też wszystkich danych dostępowych do karty, łącznie z datą ważności karty i kodem CVV. Nie jest to zbyt bezpieczne podejście do bankowości bezgotówkowej. Takie żądania niosą za sobą same niebezpieczeństwa ponoszone przez klienta. Po pierwsze, siłownia może ściągnąć z naszego konta tyle ile tylko zechce, ponieważ posiada całkowity dostęp do naszej karty. W przypadku, gdyby naprawdę tak się stało, nie mamy także żadnych możliwości reklamacji takiego postępowania. Dobrowolnie oddaliśmy dane naszej karty dla trzeciej osoby, także nie możemy reklamować tak wykonanej płatności. Pieniądze nie zostały od nas skradzione, bo dobrowolnie daliśmy dostęp do naszego konta dla siłowni.

Dlatego radzimy uważać na takie praktyki popularnych siłowni. Zawsze lepiej starać się wynegocjować opłatę z góry, niż zgadzać się na takie skrajnie niekorzystne dla nas warunki. Płacąc z góry załatwiamy wszystko za jednym razem i nie musimy się martwić o to, że siłownia nabije nam więcej na paragonie niż powinna.

Kolejną standardową już taktyką jest zapisywanie członków siłowni wyłącznie na długie okresy czasu. Co najmniej na rok. Na większości siłowni nie ma opcji comiesięcznej opłaty za siłownię. Nie ma abonamentu miesięcznego. Aby zapisać się na ćwiczenia, musimy zapisać się na rok. Zobowiązuje to nas do wydania co najmniej 1000 zł w ciągu roku. W skali roku nie są to jakieś kosmiczne pieniądze, zważając na to, że przecież chodzi tutaj o nasze zdrowie. A niecałe 100 złotych miesięcznie za poprawę sylwetki to naprawdę nie jest dużo. Równie dobrze można by wydać kilkaset złotych miesięcznie na alkohol. A taka inwestycja nie zwróciła by się nam w pożądany sposób. Dlatego lepiej inwestować w siebie poprzez siłownię.

Jeśli poszukujecie więcej informacji na temat płatności bezgotówkowych kartami płatniczymi, zajrzyjcie pod ten link: http://cardcentral.pl/finanse/jak-korzystac-z-karty-kredytowej/ .

Dowiecie się tam wielu potrzebnych informacji odnośnie tego jak płacić kartą płatniczą (kredytową lub debetową) aby nasza transakcja przebiegła bezpiecznie. Naprawdę warto poświęcić parę minut na lekturę.

2 thoughts on “Siłownia bez gotówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *