Trening na świeżym powietrzu

gymnast-677126_640Wraz z rozpoczęciem sezonu wiosennego nabraliśmy ochoty na wzmożoną aktywność fizyczną. Fakt, że Polacy coraz częściej uprawiają sport może tylko cieszyć. Coraz częściej ćwiczymy w domu, wybieramy się na siłownię czy zorganizowane zajęcia fitness, ale również udajemy się do pobliskiego parku, by na kocu wykonać samodzielny trening.

Dzisiaj przedstawiamy wam najlepsze i najbardziej popularne aktywności, które nie wymagają wielkiego nakładu finansowego ani wzmożonych wyrzeczeń a rzeczywiście wpływają nie tylko na sylwetkę, ale też kondycję i stan zdrowotny osoby, która zechce spróbować tego rodzaju treningu.

Przede wszystkim najbardziej preferowany przez nas sport na świeżym powietrzu to jazda na rowerze. Jednoślady cieszą się ogromnym powodzeniem i warto dodać, że w ostatnich latach w Polsce stworzono rzeczywiście komfortowe warunki do uprawiania tego rodzaju aktywności – w każdym mieście i na terenach turystycznych utworzono liczne ścieżki rowerowe, dzięki którym wycieczka rowerem jest łatwa i przyjemna.

Kolejnym sportem, który coraz częściej uprawiamy na świeżym powietrzu jest jogging. Wystarczy wybrać się do pobliskiego parku, by przekonać się na własne oczy, jak duża część z nas jest miłośnikami tego sportu.

Coraz częściej wybieramy też fitness na świeżym powietrzu. Ci, którzy całą jesień i zimę przesiedzieli na salach treningowych teraz wreszcie mogą odpocząć na łonie natury a przy okazji dbać o własne ciało i organizm. Fitness na świeżym powietrzu to nie tylko idealny odpoczynek, ale też praca nad zdrowiem i kondycją. Nie da się ukryć, że ćwiczenia tego rodzaju idealne wpływają na wzmocnienie organizmu i układ oddechowy.

Latem mamy jeszcze więcej sposobności, by sport uprawiać poza murami budynków. Tutaj wymieniać można pływanie w odkrytym basenie, grę w tenisa ziemnego czy chociażby sporty na boisku. Pamiętajmy, że nie trzeba „wyciskać” na siłowni, by gubić kilogramy i wzmacniać mięśnie. Podobne efekty przyniesie nam uczestnictwo z meczu piłki nożnej czy rozgrywkach koszykówki, dla relaksu możemy wybrać się na plażę pograć w siatkówkę a nawet uprawiać wszelakie sporty wodne.

Jak potwierdzają eksperci, treningi na świeżym powietrzu, bez względu na rodzaj aktywności fizycznej przynoszą zawsze dużo lepsze efekty aniżeli te, które wykonuje się w obiekcie. Łono natury stwarza zresztą więcej możliwości i przynosi szereg zalet zdrowotnych: stabilizacja układu krążenia, wzmocniona odporność i doskonałe dotlenienie to tylko niektóre z nich. Bezwzględnie pamiętajmy o tym planując rodzaj uprawianego sportu.

2 thoughts on “Trening na świeżym powietrzu

  1. Początek zawsze jest piękny i wiele osób po pierwszych dniach ćwiczeń odpuszcza bo zapominają że bez ćwiczeń siądzie im kręgosłup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *