Kto chodzi na siłownię?

bodybuilder-646482_640Jeszcze kilka lat temu na siłownię regularnie uczęszczało tylko nieco ponad 1% Polaków. Dzisiaj możemy się pochwalić faktem, iż liczba ta wzrosła wielokrotnie i o sprawność fizyczną i nienaganną sylwetkę poprzez uczęszczanie do tego rodzaju obiektów dba już więcej niż 3% z nas. Warto przy tym dodać, że aż 14% Polaków w ogóle uprawia jakąkolwiek aktywność sportową na co dzień. Ewidentnie przyszedł czas na bycie fit.Siłownia jest idealnym miejscem nie tylko na zadbanie o doskonałą sylwetkę i zgubienie zbędnych kilogramów. To też obiekt, w którym odprężamy się po stresującym dniu w pracy. Właśnie dlatego z tego rodzaju obiektów korzystają najczęściej mieszkańcy dużych miast, którzy na co dzień swoje zawodowe obowiązki realizują w korporacjach.

Siłownie najbardziej oblegane są w godzinach popołudniowych natomiast według ekspertów najbardziej efektywny trening odbywać się będzie po drugim posiłku, czyli w połowie dnia. Niestety niewiele osób ma na to czas. Najważniejszym jest, by ćwiczyć regularnie, o stałej porze a wtedy nasz organizm szybko dostosuje się do wzmożonego wysiłku w danej godzinie. Ciekawostką jest przy tym fakt, że coraz więcej Polaków ćwiczy także w godzinach nocnych. W wyniku tego zapotrzebowania otwarto zresztą liczne siłownie 24h, dzięki temu można ćwiczyć o dowolnej porze dnia i nocy.

Co jeszcze wato wiedzieć o ćwiczeniach na siłowni w Polsce? Jeszcze do niedawna uczęszczali na nią najczęściej mężczyźni natomiast od kilku już lat widać wyraźne zainteresowanie tego rodzaju obiektem wśród kobiet. Na siłownię głównie uczęszczają osoby w wieku od 25 do 40 roku życia chociaż oczywiście nie jest to regułą.

Wszystkie ćwiczenia powinny być poprzedzone rozgrzewką a początkujący nie powinni uczęszczać na siłownie częściej aniżeli dwa razy w tygodniu; ćwiczenia trwać nie powinny zaś dłużej niż 30-40 minut. Oczywiście w miarę poprawy kondycji częstotliwość uczęszczania jak i czas trwania treningu można zwiększać.

Osoby, które chodzą regularnie na siłownię najczęściej korzystają na początku z usług indywidualnego trenera, który w profesjonalny sposób wprowadza je w tajniki ćwiczeń. Co więcej, to osoby, które preferują zdrowy tryb życia i dlatego właśnie tuż obok ćwiczeń stosują zdrową dietę. Warto przy tym zauważyć, że odpowiednia dieta jest zresztą wskazana bowiem dzięki niej można uzyskać lepsze efekty treningów. Odpowiednio dobrany jadłospis sprawi, że ćwiczący mają więcej energii do ćwiczeń i w szybszym tempie gubią tkankę tłuszczową bądź rzeźbią mięśnie – wiele zależy od celu uczęszczania na siłownię.

2 thoughts on “Kto chodzi na siłownię?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *