Mój trener personalny jest Ukraińcem

jak wynająć ukraińca z zagranicyKiedy jest najlepsza pora na rozpoczęcie aktywności fizycznej? Zawsze. Tak naprawdę nie ma idealnego terminu, wiele zależy od naszej determinacji. Najwięcej osób dobija się do klubów fitness wiosną. Kiedy po zimie przybywa nieco zbędnych kilogramów, chcemy szybko się ich pozbyć, by już latem cieszyć się nienaganną figurą.

Każdy musi indywidualnie określić czas, w którym rozpocznie zajęcia. Wiadomo jednak, że te są potrzebne każdemu i to nie tylko wtedy, gdy mamy kompleksy z powodu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Aktywność fizyczna powinna być nieodzownym elementem naszego stylu życia. To od niej zależy nasza kondycja i nasze zdrowie. Codzienny ruch wzmacnia naszą odporność, eliminuje też szereg niekorzystnych dolegliwości i zapobiega poważnym schorzeniom.

Osoby, które na salę fitness czy do siłowni wybierają się po raz pierwszy, powinny zastanowić się nad rozpoczęciem współpracy z trenerem personalnym. Nie jest to na pewno zbędny wydatek. Raczej początek drogi do uzyskania idealnej figury.

Trenerów personalnych z łatwością znaleźć można w każdym klubie fitness i na każdej sali treningowej. Czy warto korzystać z ich usług? Na pewno tak. Trener personalny zapozna nas nie tylko z obsługą techniczną poszczególnych sprzętów. Wskaże przede wszystkim, jakie ćwiczenia są dla nas optymalne, jak powinniśmy je wykonywać, w ilu powtórzeniach i seriach. To ważne, jeśli pod uwagę weźmiemy redukcję tanki tłuszczowej z poszczególnych partii ciała czy budowę masy mięśniowej. Musimy mieć na uwadze, że samodzielne, nieumiejętne wykonywanie ćwiczeń może być nie tylko nie dawać korzystnych rezultatów, ale być również niebezpieczne. Bardzo łatwo o kontuzję, a nawet trwały uraz.

A jak rozpoznać dobrego trenera personalnego? Przede wszystkim zwracajmy uwagę na jego doświadczenie, umiejętności i wiedzę. Przydadzą się świadectwa ukończonych kursów i szkoleń czy zdobyte certyfikaty. Ważne jest również zdobywanie nowej wiedzy, bo przecież zakres ćwiczeń sportowych jest w ciągłym rozwoju.

Idealnym trenerem personalnym będzie ten, który potrafi nas zmotywować, będzie doskonałym psychologiem i nauczycielem. Powinien posiadać też wiedzę z zakresu dietetyki, do tylko połączenie właściwej diety z treningami może dać oczekiwane rezultaty.

Z trenerem personalnym musimy złapać dobrą więź, musimy się komfortowo komunikować. Nie ma tu znaczenia, czy trener personalny jest Polakiem, czy pochodzi może z Ukrainy. Jeśli tylko nie ma bariery językowej, to jego pochodzenie jest obojętne. Okazuje się nawet, że trenerzy, którzy przyjeżdżają z Ukrainy do pracy w naszym kraju, są świetnymi fachowcami. Zależy im na pracy i dobrych zarobkach, bo nierzadko wspierają przecież finansowo swoje pozostawione na Wschodzie rodziny.

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości dotyczące trenerów personalnych z Ukrainy, wystarczy zapoznać się z ich osiągnięciami. Zdajemy sobie przecież sprawę, że właśnie ukraińscy sportowcy zdobywają największe trofea, chociażby w kulturystyce czy walkach siłowych. Na fitness radzą sobie tak samo dobrze.

One thought on “Mój trener personalny jest Ukraińcem

  1. politpoprawne lewackie brednie…tajemnicą poliszynela jest ogromna korupacja w UPAdlinie -jako lekarz znam ich wschodnie „dyplomy,certyfikaty” za łapówki..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *