Ile kosztuje sprzątanie po zgonach?

 

Sprzątanie po zgonach to wyjątkowo specjalistyczna usługa. Wykonywanie jej wymaga przeszkolenia oraz znajomości odpowiednich technik dezynfekcji. Coraz częściej słyszy się o firmach sprzątających po zgonach, gdyż coraz więcej ludzi decyduje się na profesjonalne sprzątanie mieszkania, w którym przez pewien czas leżał nieboszczyk. 

Jak wybrać firmę sprzątającą po zgonach?

W Polsce trwa istny boom na firmy sprzątające. Na rynku toczy się totalna bitwa o klienta. Mimo że brzmi to okropnie, to niektóre nieuczciwe firmy wykorzystują naiwność klientów i to, że znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Bywa niestety tak, że nieuczciwe firmy sprzątające po zgonach, nie utylizują odpowiednio szczątków biologicznych, co sprawia, że lądują one w zwykłych koszach na śmieci. Sprawa to poważne zagrożenie epidemiologiczne.

Przy wyborze firmy sprzątające po zgonach najlepiej kierować się dwoma czynnikami: ilością lat na rynku i opiniami. Jeśli firma sprzątająca po zgonach jest obecna w biznesie dłużej niż 5 lat, to możemy się spodziewać, że założono ją przed powstaniem “mody” na usługi sprzątania zwłok i skoro utrzymała się tyle lat, to pewnie stosuje dobre praktyki. Opinie klientów również są bardzo ważne. Możemy się z nich dowiedzieć, czy usługa została wykonana jakościowo.

Dlaczego sprzątanie po zgonach kosztuje?

Wszyscy przedsiębiorcy zajmujący się sprzątaniem martwych ciał podkreślają, że sprzątanie zwłok musi swoje kosztować. To nie jest zwykłe sprzątanie. Potrzebne są specjalistyczne środki do odkażania, ozonator, stroje bezpieczeństwa. Kosztowna jest również odpowiednia utylizacja odpadów medycznych. 

Wybierając firmę sprzątającą, powinniśmy zapytać kilka takich firm o wycenę sprzątania. Zbyt niska cena może sugerować, że firma nienależycie wykona zlecenie. 

Sprzątanie po zgonach różni się od rodzaju zabrudzenia: inaczej będzie wycenione sprzątanie całego mieszkania z krwi, a inaczej po prostu odkażanie po długo leżących zwłokach. Niemniej, specjaliści wskazują, że minimalna cena za sprzątanie zwłok to około 1000 złotych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *