Gdzie po pomoc w razie nagłej kontuzji?

dyżur ortopedyczny warszawaKażdego dnia znaczna grupa Warszawiaków ulega kontuzjom. Wypadki, nagłe urazy, poślizgnięcia zdarzają się przede wszystkim w sezonie jesienno zimowym, ale ortopedzi mają ogrom pracy także przez cały rok. Co robić, kiedy przewrócimy się na nierównym chodniku i nie możemy ruszyć ręką? Gdzie pojechać z dzieckiem, które na lekcjach W-F uległo kontuzji i nie może chodzić? Z całą pewnością urazy nie zawsze wymagają wzywania pogotowia ratunkowego. Nie warto jednak udawać się do przychodni rodzinnej w celu wizyty i internisty. W takich przypadkach niezbędna jest pomoc specjalisty.

Na wizytę w gabinecie ortopedycznym w standardowym cyklu oczekiwania, przyjdzie nam poczekać nawet kilka miesięcy. Z reguły poszkodowany nie ma tyle czasu, musi otrzymać pomoc natychmiast. Można więc udać się na tzw. ostry dyżur, ale znacznie lepiej wybrać się do kliniki specjalistycznej, w której działa specjalny dyżur ortopedyczny. Warszawa na szczęście może pochwalić się co najmniej kilkoma takimi obiektami w różnych lokalizacjach miastach.

Dzięki temu mamy pewność, że zajmą się nami profesjonaliście. Przeprowadzą wywiad i szczegółowe badania, zajmą się diagnostyką, a potem leczeniem. Wiele takich placówek działa przy szpitalach ortopedycznych oraz obiektach rehabilitacyjnych, co sprawia, że pacjent zyskuje kompleksową pomoc w jednym miejscu. Wiadomo przecież, że różnego typu urazy nie pozwalają na swobodne przemieszczanie się.

Pamiętajmy, że urazy ortopedyczne najczęściej wiążą się z silnym bólem i niemożnością poruszania się. To dlatego pacjenci wymagają natychmiastowej pomocy. Trzeba też wiedzieć, że kontuzje muszą być leczone od razu, by nie wyniknęły z nich trwałe powikłania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *