Jak walczyć ze zmarszczkami?

konsultantka arbonneProces naturalnego starzenia się skóry twarzy rozpoczyna się już po 20 roku życia. To wtedy następuje spadek produkcji kolagenu i elastyny w naszym organizmie. Oczywiście, zmiany nie są widoczne natychmiast, ale już wtedy należy skupić swoją uwagę na specjalną pielęgnację skóry, która zapewni nam młody wygląd przez wiele lat. Podpowiadamy, jak dbać o cerę, by zachować jej świetny stan i optymalną kondycję na dłużej. Pamiętajmy, że zmarszczki są dzisiaj uznawane za efekt zaniedbań, po prostu szpecą naszą twarz i z całą pewnością nie wpisują się w ramy obowiązującego współcześnie kanonu piękna.

Dokładnie oczyszczaj skórę twarzy

Potwierdzi to każdy kosmetolog i każda konsultantka Arbonne. Podstawową zasadą jest dogłębne oczyszczanie skóry. Niezmyty makijaż, zanieczyszczenia, jakie zgromadziły się w ciągu całodziennej aktywności, to najwięksi wrogowie naszej skóry. Nie dość, że wywołują stany zapalne i infekcje, to jeszcze zapychają pory, nie pozwalając skórze oddychać. Co więcej, martwy naskórek nie zostaje usuwany, przez co odżywcze składniki nie mogą wnikać w głębokie tkanki. Skóra szybko staje się szara i zwiotczała, a bruzdy pojawiają się jeszcze przed 30-tką.
Oczyszczanie skóry twarzy musi bezwzględnie odbywać się każdego dnia. Można w tym celu używać płyny micelarne albo specjalne żele myjące, które jednocześnie będą skórę tonizować. Dopiero idealnie czysta skóra może przyjąć zestaw odżywczych preparatów o działaniu pielęgnującym.

Nawilżaj i działaj przeciwzmarszczkowo

Dobra konsultantka Arbonne powie Ci, że tylko skóra nieodwodniona, idealnie nawilżona może zachować jędrność i gładkość na dłużej. Dlatego tak ważne jest nawadnianie całego organizmu – pij minimum 2 litry wody niegazowanej dziennie.
Nawilżanie skóry twarzy warto wesprzeć też dobrej jakości preparatami. To głównie kremy oraz serum do stosowania na noc. Wszystko dlatego, że właśnie w nocy skóra poddaje się naturalnym procesom regeneracyjnym, a składniki odżywcze mają wtedy szansę wniknąć głębiej.
Zaleca się, by stosować środki nawilżające oparte o wyciągi roślinne. Warto wybierać skład, który pobudzi produkcję naturalnej elastyny i kolagenu. Do tego będzie wypełniał bruzdy, niwelował przebarwienia, działał hamująco na nadmiar wydzielanego sebum.
Co ważne, wszystkie kremy muszą być dobrane odpowiednio do typu skóry i wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *