Ćwiczenia na jędrne pośladki

fitness-756285_640Zestaw ćwiczeń na jędrne pośladki mogą stosować zarówno kobiety, które walczą o nienaganną sylwetkę i zrzucenie zbędnych kilogramów jak również te, które są szczupłe, ale kształt pupy nie do końca im pasuje.Zaletą tego rodzaju treningu jest przede wszystkim fakt, iż poszczególne ćwiczenia nie są zbyt trudne i z łatwością można je wykonywać nawet nie mając idealnej kondycji fizycznej. Kolejnym walorem jest to, że do wykonywania ćwiczeń nie potrzebujemy wiele, wystarczy mata jeśli trening chcemy przeprowadzić na świeżym powietrzu, stoper i obciążniki na kostki kończyn dolnych (po 2,5 kilograma). Warto również dodać, że jeden trening nie zajmuje więcej aniżeli 10 minut więc warto na niego poświęcić czas kilka razy w tygodniu, by już niebawem cieszyć się idealnym kształtem pośladków i to nie tylko w modelującej bieliźnie.

Pierwszym ćwiczeniem jest przysiad sumo, który wykonujemy stając w lekkim rozkroku i przysiadając. Właśnie z takiej pozycji należy wyskoczyć w górę a następnie powrócić do przyjętego przysiadu. Kolejnym etapem tego ćwiczenia jest wymach najpierw lewej a później prawej nogi w bok. Przysiad sumo należy powtarzać przez jedną minutę.

Kolejnym ćwiczeniem jest klęk podparty z unoszeniem najpierw jednej a potem drugiej nogi ku górze. Ćwiczenie to powinniśmy wykonywać w trzykrotnej serii po 45 sekund dla wymachów każdej nogi, bez żadnej przerwy.

Trzecie ćwiczenie to klęk podparty i wymach każdej nogi w bok. W tym przypadku powinniśmy pozwolić sobie na minutową przerwę pomiędzy zmianą lewej nogi na prawą.

Czwarte ćwiczenie jest bardzo podobne natomiast wymachy nóg następują tutaj po kolei ku górze a nogi są wyprostowane.

Jędrne pośladki można szybko uzyskać wykonując także kolejne ćwiczenie. Należy położyć się na boku a uniesiona noga ku górze kręcić kółka. Po 45 sekundach trzeba zmienić nogę i w ten sam sposób powtórzyć serię.

Ostatnim ćwiczeniem jest unoszenie miednicy ku górze. Kładąc się na plecach powinniśmy unosić miednicę w seriach 45 sekundowych, przynajmniej 10 razy. Dla utrudnienia możemy dodatkowo podnosić raz jedną a raz drugą nogę.

Pierwsze efekty realizacji zestawu tego rodzaju ćwiczeń zobaczyć można już po około 2 tygodniach. Jeśli teraz rozpoczniemy trening, jeszcze podczas tegorocznych wakacji będziemy cieszyć się zgrabnymi pośladkami. Stana się one jędrne i pozbawione tak niekorzystnej „pomarańczowej skórki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *